Vlaanderens Bedevaarten Bisdom Brugge

Lourdes: adem voor uw ziel

Directeurs van Vlaanderens Bedevaarten

1° Directeur van Vlaanderens Bedevaarten

Camiel Bruloot ( 1898 – 1923)

Geboren te Wulveringem op 25 juli 1859.

Priester gewijd op 7 juni 1884.

Leraar aan het Sint-Amandscollege in Kortrijk.

Medepastoor op de O.L.Vrouwparochie in Kortrijk op 19 juli 1895.

Pastoor op de sint-Jan Baptistparochie in Kortrijk op 28 mei 1906.

Pastoor van de Sint-Martinusparochie in Ardooie op 17 april 1913.

Overleden in Ardooie op 13 december 1924.

 

2° Directeur van Vlaanderens Bedevaarten

Edmond Verhamme (1923 – 1962)

Geboren in Deerlijk op 31 december 1879.

Priester gewijd te Brugge op 17 december 1904.

Collegeleraar en daarna Principaal in Poperinge op 5 december 1924.

Diocesaan inspecteur van de colleges op 3 oktober 1929.

Kanunnik van de Brugse kathedraal op 25 september 1930.

Biedt zijn ontslag aan op 20 januari 1954.

Overleden in Brugge op 14 november 1964.

3° Directeur van Vlaanderens Bedevaarten

Henri Vandenberghe (1957 – 1965)

Geboren in Gistel op 17 juli 1910.

Priester gewijd in Brugge op 10 juni 1933.

Leraar in het Sint- Stanislascollege in poperinge – september 1935.

Directeur in datzelfde college – augustus 1952.

Pastoor-Deken van Gistel en directeur van Vlaanderens Bedevaarten op 26 augustus 1960.

Overleden in Brugge op 29 oktober 1965.

Hij was slechts vijf jaar directeur van de bedevaart.

4° Directeur van Vlaanderens Bedevaarten.

Stefaan Gyselen (1965 – 1995)

Geboren in Wulveringem op 5 april 1915.

Student in de Latijns-Griekse humaniora van Sint-Lodewijkscollege in Brugge.

Priester gewijd op 16 april 1939.

Leraar van de poësisklas in het klein Seminarie (1939).

Medepastoor in Diksmuide (1944 – 1953)

Proost van NCMV en CMBV in Roeselare (1953)

Nationale Proost van de Middenstandsjongeren (1955 – 1965)

Pastoor-Deken in Gistel en Directeur van Vlaanderens Bedevaarten, door Mgr. Desmedt benoemd tijdens het tweede Vaticaans concilie op Allerheiligen 1965.

Biedt zijn ontslag aan op 15 april 1995.

Overleden op 13 april 1997.

5° Directeur van Vlaanderens Bedevaarten.

Jaak Houwen ( 1995 – 2006)

Geboren in Oostende op 21 maart 1945.

Priester gewijd in Brugge op 27 juni 1970.

Medepastoor van de Sint-Pietersparochie in Brugge (190 – 1975)

Medepastoor van de Sint-Wilibrordparochie in Middelkerke (1975 – 1986).

Districtvicaris van het Centrum “Licht en Ruimte” en diocesaan verantwoordelijk voor de parochie-animatie (1986 – 1994).

Streekvicaris voor de Westhoek en diocesaan verantwoordelijke voor de parochiepastoraal (1994 – 1996)

Directeur van Vlaanderens Bedevaarten sedert 1995.

Pastoor van de Sint-Maarten en Sint-Niklaasparochie in Ieper en deken van het decanaat Ieper sedert 1996.

Overleden op 26 oktober 2006.

 

6° Directeur van Vlaanderens Bedevaarten

Van 2007 tot 2015 was Antoon Stragier directeur van de diocesane bedevaartsorganisatie van ons bisdom.

 

7° Directeur van Vlaanderens Bedevaarten

De huidige directeur is Marc Messiaen.

 

 

Vlaanderens Bedevaarten v.z.w. | Bosdreef 5 | 8820 Torhout | tel 050 74 56 47